Zvieratko do každej tradičnej rodiny!

Autor: Alexandra Pavelková | 23.1.2015 o 13:00 | Karma článku: 11,77 | Prečítané:  2171x

Na začiatok treba povedať, že som veľmi konzervatívny človek. Som zástancom klasiky - v oblečení, správaní i náhľade na život. Moderné umenie mi tiež nič nehovorí, aj keď vďaka predmetu Estetika som ochotná neupierať autorovi právo na použité výrazivo, ktoré je odrazom jeho duševných či iných vnútorných pochodov. Ale doma na stenu si to nezakvačím. Lebo ako vravím, som na klasiku.

Ako tradične zmýšľajúceho človeka ma nezaujíma, kto s kým spáva (okrem môjho manžela, samozrejme), pokiaľ s tým druhá strana súhlasí a nepríde k ujme. Veď odjakživa sa v každej dedine našlo pár párov rovnakého pohlavia. Ale ak žili na poriadku, chodili do roboty, mali obriadený dom, záhradu a nerobili v krčme veľký štabarc, nikto sa do nich nestarel. Isteže, v piatok po pár bédvanástkach si vždy dakto zobral do úst aj ich intímny život, ale sranda sa robila z každého rad radom bez ohľadu na orientáciu.

V ostatnom čase sa toho ale človek o tradíciách napočúva viac, než sa dá udržať dolu krkom. Obzvlášť je na pretrase obraz tradičnej rodiny. Nuž, teraz neviem. Aj neznalec klasiky musí uznať, že najprezentovanejší obraz tradičnej rodiny pozostáva z týchto prvkov: Muž, žena, dieťa a oslík. U niektorých maliarov je to muž, žena, dieťa a krava, hoci to veľké zviera s rohmi by sa dalo interpretovať aj ako vôl. Iní umelci zvolili ako tradičný motív muža, ženu, dieťa a pár oviec. Tak.

Lenže väčšina mojich známych chová namiesto oslíka, vola a kŕdlika oviec radšej mačku, psíka či škrečka alebo všetko dokopy. Tým pádom sa vymykajú predstave tradičnej rodiny. Dokonca aj ja tu pociťujem istý vnútorný rozpor, pretože napriek tradičnému zmýšľaniu, ani jeden z mojich rodinných príslušníkov nie je hovädo, ale zato sa mi na gauči rozvaľujú štyri mačky.

Čo je podľa toho, čo všade počúvam, nesprávne. Takže mačky budú musieť ísť na dvor a my si adoptujeme nejakého somára alebo kravu, ktorí budú dohliadať na to, aby sme boli správnou tradičnou rodinou. Alebo sa s manželom, z úcty k tradíciám, zmeníme na tie ovce. A potom už bude všetkým tradične dobre.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Minúta po minúte: PCR testami odhalili iba 80 prípadov, pribudlo 29 obetí

PCR testami na Slovensku odhalili viac ako 385-tisíc prípadov.

Psychiater Hašto: Rumunské siroty sú príkladom, čo sa stane dieťaťu bez puta s matkou

Jozef Hašto vysvetľuje, ako vzniká väzba matky a dieťaťa.

Letanovská: Odpor voči Remišovej rastie. Stráca podporu kľúčových ľudí

V strane podľa odchádzajúcej členky prebieha diskusia o výmene líderky.


Už ste čítali?