Bezočivé mačky 2 - sused pritvrdil

Autor: Alexandra Pavelková | 17.9.2014 o 12:15 | Karma článku: 9,33 | Prečítané:  1988x

Pred pár dňami som napísala článok Bezočivé mačky - o mačencoch z chatovej oblasti, ktoré vinou ľudí prišli o oči a niektoré aj o život. Nie priamo, samozrejme, ale to, že aj blbosť či ľahostajnosť dokážu zapríčiniť smrť a nešťastie, je jasné každému. Ale niekto asi zistil, že ľahostajnosť mu už nestačí a musí vedome priložiť ruku k zlému činu.

Po upršanom víkende konečne vykukol slnečný deň. Moja kamarátka sa ho chystala prežiť po svojom, s rodinou, s priateľmi. Lenže prišlo hlásenie, že jedna slečna má u seba zachránené mačiatko, ktoré na družstve napadol pes, a strážnik mu mača vraj v poslednej chvíli vytrhol z papule. Slečna sa obrátila, na koho sa dalo, so žiadosťou o pomoc s odvozom k veterinárovi a preplatením poplatkov. Takže kamarátka OZ Mačky Zvolen nechala sviatok sviatkom, a šla po to mača.

Vyzeralo strašne. Fotky mám, priamo z ambulancie, ale vzhľadom na ich vysoký emocionálny náboj ich zverejňovať nebudem. Kto si myslí, že tieto zábery predýcha, môže si kliknúť na stránku spomínaného občianskeho združenia, ale upozorňujem, že to nie je pre slabšie povahy.

U veterinára došlo k istému zvratu. Zistilo sa totiž, že mačiatko nemá žiadne hryzné, tržné ani iné poranenia, ktoré by nasvedčovali napadnutiu psom. Očné buľvy neboli roztrhnuté, vytečené. Proste tam neboli, namiesto nich len krvavé diery. Záver: Toto pravdepodobne nespravil pes, ale ostrý predmet, na konci ktorého bola poriadne tupá hlava.

Mačiatko muselo byť nakoniec eutanázované - bolo vo veľmi zlom stave a ani operácia by ho už nezachránila.

A tu sa natíska otázka: Ako to vlastne bolo s tým "psom" a s tým strážnikom? Je možné, že ak išlo o úmyselný čin, jeho páchateľ znova ostane bez trestu - ako mnoho iných predtým? A kto vôbec mohol také čosi urobiť? 

Hocikto. Možno sused tej slečny, alebo aj náš. Možno toho človeka denne stretávame, možno chodíme s ním alebo jeho rodičmi na pivo. Naozaj nikto o ničom nevedel a nemohol tomu zabrániť?

Tlačí sa sem ešte iná otázka týkajúca sa trestného oznámenia, ale to je námet na celkom nový a preveľmi dlhý článok.

Záver je vskutku otázny. Isté je to, že jedni mučia a zabíjajú, druhí sa snažia pomáhať a zachraňovať, a tretí to cítia tak, že o tom nevedia alebo sa ich to netýka, a ak áno, tak len ako informácia, nad ktorou môžu popustiť uzdu svojej fantázie. Do toho okamihu, kým tí prví siahnu na niečo, čo tých tretích jest.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Psychiater Hašto: Rumunské siroty sú príkladom, čo sa stane dieťaťu bez puta s matkou

Jozef Hašto vysvetľuje, ako vzniká väzba matky a dieťaťa.

Letanovská: Odpor voči Remišovej rastie. Stráca podporu kľúčových ľudí

V strane podľa odchádzajúcej členky prebieha diskusia o výmene líderky.


Už ste čítali?